דלג לתוכן מרכזי

תמיכה למעסיקים – השמה

אם אתם מעוניינים להעסיק עובדים בעלי לקויות ראייה או עיוורון מוכשרים, מיומנים ובעלי מוטיבציה, ולסייע במו ידיכם לחולל שינוי חברתי משמעותי, נשמח ללוות אתכם בתהליך השמה איכותי ולאתר את העובדים המתאימים לכם ביותר.

משתלבים בתעסוקה

השתלבותם בתעסוקה של אנשים עם עיוורון או לקות ראייה, מסיימת עבורם פרק מקיף של לימודים והכשרה מקצועית, ופותחת פרק חדש של התנהלות עצמאית. תהליך ההשמה שלנו, שהוכיח את עצמו בלא מעט חברות וארגונים, יאפשר לכם לאתר את העובדים המתאימים לכם ביותר.

אנשים עם לקויות ראיה או עיוורון משתלבים בהצלחה רבה בתפקידי שירות לקוחות טלפוני, ייצור, הדרכה, פסיכולוגיה, ניהול, עובדי מחסן, תמלול, פקידות, כוח עזר, בנקאות וכספרות, טכנאות קול, אריזה, הרכבות, הלחמות ועוד רבים.

בין החברות המעסיקות אנשים עם לקויות ראיה או עיוורון, ניתן למצוא רשויות מקומיות, בנקים, רשתות מזון, עמותות חברתיות, חברות תקשורת, מוסדות בריאות, מוסכים, חברות הייטק, חברות תרגום ותמלול, חברות טכנולוגיה, מוקדי שירות ותמיכה, משתלות, מוסדות חינוך, ספריות, קופות חולים ומפעלים.

תהליך ההשמה שלנו כולל:

 • איתור משרות מתאימות בארגון
 • מיון וסינון של מועמדים
 • הכשרה מקצועית ייעודית, בשיתוף פעולה מלא עם הארגון
 • השאלת ציוד טכנולוגי ללא עלות
 • ליווי בביצוע התאמות נדרשות במקום העבודה
 • ליווי בתהליך קבלת מימון עבור ההתאמות במקום העבודה
 • ליווי ותמיכה טכנולוגיים
 • ליווי אישי של העובדים לתקופה של שנה וחצי
 • הדרכות לצוות העובדים בארגון

מה מיוחד בתהליך מיון וקליטה של עובדים עם לקויות ראייה או עיוורון?

בזמן ההגעה למרכזי ההערכה, יש לאפשר למועמד לבצע מבחנים ממוחשבים בסיוע תוכנות מתאימות ולהתראיין באופן אישי, כתחליף למרכז הערכה קבוצתי, במידה וניתן.

 

כיצד ניתן להעריך אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון בדינאמיקה קבוצתית?

בדינמיקה קבוצתית קיים קושי ביצירת קשר עין, לכן כדאי לקחת זאת בחשבון ולא להפחית ניקוד זכות מאנשים, שאינם מסוגלים לחוות את העומדים מולם מבחינה ויזואלית. בנוסף, חשוב שהמועמדים ידעו מי נמצא בחדר, לפיכך יש לבצע הצגה שמית ולאפשר למועמדים להתבטא. פנו ישירות למועמדים ולא באופן עקיף, אל תעמידו אותם בחוסר נעימות במידה ונשלחת יד ללחיצה, אלא ציינו מילולית כי כעת נלחץ ידיים וכן הלאה.

 

כיצד מתבצעת החתמה על מסמכים, של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון?

חשוב להקריא את הכתוב באופן ברור, או לאפשר קבלה במייל. עדיף לשלוח בקובץ וורד, הנגיש לתוכנות הקראה. יש להנחות את העובדים באופן ברור לגבי התהליך והציפיות ממנו.

 

איך אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון יתמצאו במקום העבודה החדש?

יש לתת הסברים תוך מתן הנחיות מילוליות ולא הצבעה על מיקומים. לדוגמא, "פינת הקפה נמצאת בהמשך המסדרון מצד שמאל" ולא "שם". בנוסף, אנו מספקים שירותי הדרכת ניידות בהגעה למקום העבודה החדש ולהתמצאות בו.

 

מהם תנאי ההעסקה של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון? 

תנאי העסקה של עובדים בעלי מגבלות הינם זהים לעובד רגיל מבחינת שכר עבודה ותנאים סוציאליים. יש לקחת בחשבון, שרבים מקבלים קצבה קבועה ולכן מסתפקים בחלקיות משרה ויכולים להתחיל בעבודה באופן הדרגתי. בנוסף, יש להכיר את המידע אודות התאמת גובה הקצבה על ידי הביטוח הלאומי. זו הסיבה לכך, שנושא השכר יהווה חלק מרכזי מהשיח, ולאו דווקא מהצורך בשכר גבוה.

 

איך להתאים את הציוד לעובדים עם לקויות ראייה או עיוורון? 

העובדים יוזמנו לבדיקת התאמת עמדת עבודה במגדל אור, במהלכה יתנסו במספר אביזרים ותוכנות. בתום הבדיקה יועבר למעסיק דו"ח, המפרט את כלי הטכנולוגיה המסייעת הנדרשים לביצוע מטלות העובד במסגרת עבודתו.

 

האם נדרשת הכשרה לשימוש בכלים הטכנולוגיים השונים?

עובדים עם לקויות ראייה או עיוורון יעברו הכשרות מותאמת ע"י מדריכי הטכנולוגיה של מגדל אור, הן במרכזי מגדל אור והן במקום העבודה.

 

כיצד ניתן לקבל או לרכוש את הציוד?

את הציוד ניתן לשאול לתקופה בת שנה, ממאגר ההשאלה של המדינה (משרד הרווחה), המנוהל ע"י מגדל אור. לאחר תקופת ההשאלה, מעסיקים יוכלו לרכוש את הטכנולוגיה והאביזרים המתאימים. מעסיקים מהשוק הפרטי זכאים למימון מתאים מהמדינה.

 

איך נדע אם מערכות המידע בארגון מתאימות לעובדים עם לקויות ראייה או עיוורון?

במידה ומדובר בשימוש בתוכנת קורא מסך, אנשי המקצוע ממוקד התמיכה של מגדל אור יגיעו לעמדת העבודה, על מנת לבצע בדיקת נגישות עבור המשתמשים בתוכנה. במידת הצורך, אנו נתמוך ונלווה את אנשי המקצוע של הארגון בנושא.

מוזמנים ליצור איתנו קשר

צרו קשר

שדות המסומנים ב * הינם חובה

  הרשמה לניוזלטר