דלג לתוכן מרכזי

ייעוץ לימודים וקריירה

מגוון תכניות הכנה לקראת יציאה לעולם התעסוקה עבור אנשים בעלי עיוורון או לקות ראייה

ההתלבטות בבחירת תחום לימודים או עבודה מעסיקה רבים- מה מתאים לי? באיזה תחום אצליח ביותר? במה אהנה לעבוד? למה יש ביקוש בשוק העבודה? עבור אנשים עם לקות ראיה או עיוורון, מתווספים להתלבטות שיקולים מורכבים נוספים, כמו מצב הראייה, נגישות התוכנות המשמשות בלימודים ובעבודה ושיקולים אחרים הקשורים למצב הראייה. לכן, ייעוץ קריירה מקצועי על ידי פסיכולוג/ית תעסוקתי/ת המתמחה בלקויות ראייה ועיוורון תורם מאד לקבלת החלטה מושכלת ומתאימה.

במגדל אור מציעים אבחון וייעוץ לימודי - תעסוקתי, המתבססים על מבחנים תעסוקתיים מונגשים ומותאמים וכן על מבדקים רלבנטיים למצב הראיה.

השילוב בין תוצאות המבדקים מספק תמונת מצב אבחונית מעמיקה ורחבה אודות היכולות, הנטיות והפוטנציאל התעסוקתי של מקבלי/ות השירות, לצד הצרכים התפקודיים שלהם/ן.

המבדקים כוללים:

  • אינטייק מורחב על ידי עו"ס
  • בדיקת ראייה במכון לראייה ירודה
  • התאמת עמדה ממוחשבת על ידי מורה לטכנולוגיה מסייעת
  • בדיקת ניידות וכישורי חיים על ידי מורה שיקומית

מרכיבי האבחון הפסיכולוגי

האבחון הפסיכולוגי כולל ראיון תעסוקתי מעמיק, מבחנים ומטלות ביצועיות להערכת כישורים קוגניטיביים, הערכת אישיות ויכולות בינאישיות ושאלוני נטיות וצרכים תעסוקתיים.
האבחון מתנהל במלואו בפגישה אישית ופרטנית בין הפסיכולוג/ית למקבל/ת השירות. כל המבחנים הפסיכולוגיים מתבצעים באופן מותאם ללקות הראיה. לצד האבחון התעסוקתי, נערכות גם שיחות ייעוץ על ידי פסיכולוג/ית תעסוקתי/ת, שמטרתן לסייע למקבלי  השירות להכיר יותר את החוזקות והחולשות, למפות את תחומי העניין והצרכים התעסוקתיים, להתגבר על חסמים ולעבד לבטים. זאת בכדי להגיע בסופו של דבר להחלטה תעסוקתית המחוברת גם ליכולות, לנטיות התעסוקתיות, לאישיות ולערכים, וגם למאפייני המגבלה ולדרישות שוק העבודה.

תוכניות הכשרה לתעסוקה

בהתאם לתוצאות האבחון, מתגבשות המלצות לתכנית ההכשרה מותאמת אישית, מתוך מגוון תחומים: מיומנויות אקדמיות, הכשרות טכנולוגיות, לימודי עברית, אנגלית וברייל.
למידע נוסף על תכניות הכנה ללימודים ועבודה לחץ כאן

השירות ניתן לזכאים לשיקום תעסוקתי דרך המוסד לביטוח לאומי בשל לקות ראייה ואנשים הזכאים לשיקום תעסוקתי דרך המחלקות לשירותים חברתיים.

יצירת קשר

לפרטים נוספים על אימון לקריירה, צרו קשר

צרו קשר

שדות המסומנים ב * הינם חובה

    הרשמה לניוזלטר