דלג לתוכן מרכזי

מכינות מגדל אור לחיים עצמאיים

נחיתה רכה בחיים האמיתיים

מכינות מגדל אור לחיים עצמאיים מיועדות לצעירים עם לקויות ראייה ועיוורון, ומטרתן לתת את כל הכלים הנחוצים לניהול חיים עצמאיים על כל המשתמע מכך.
ההשתתפות בתוכנית מיועדות לצעירים בגילאי 18-30 בעלי תעודת עיוור. משתתפי התוכנית לוקחים חלק במסגרות שונות בשעות הבוקר כמו: שירות לאומי, שירות צבאי, לימודים, עבודה וכו'. בשעות אחה"צ הם רוכשים מיומנויות תפקודיות ויום יומיות בניהול משק בית וחיים עצמאיים. הדיירים מלווים על ידי צוות רב מקצועי ומנוסה של מגדל אור.

מכינות מגדל אור לחיים עצמאיים ממקומות במרכזי ערים בסמוך לתחבורה ציבורית, מרכזים קהילתיים, מרכזי קניות ובילויים. כל דירה מיועדת לשישה דיירים מרוהטת לחלוטין, ומצוידת בטכנולוגיה מסייעת ועזרים מונגשים לשימוש הדיירים.
כיום ישנן 4 דירות: בעכו, ברמת גן ובירושלים.

כל מכינה מלווה על ידי צוות רב מקצועי המורכב מעובדת סוציאלית, מורה שיקומי/ת ומדריכ/ה. הליווי מתנהל בדירה גם פרטנית, בהתאם לתוכנית השיקום האישית של כל דייר, וגם במסגרת קבוצתית.
במקביל, הדיירים נהנים מליווי של צוות מגדל אור הכולל: מורים להשלמת השכלה, מומחי טכנולוגיה מסייעת, אופטומטריסט מומחה בראייה ירודה, פסיכולוג תעסוקתי ועוד.

-השתלבות במסגרת בוקר כגון: שירות לאומי/אזרחי, התנדבות לצה"ל, שיקום תעסוקתי, לימודים, עבודה וכו'.
-טיפול פרטני וקבוצתי במגוון תחומים כגון: עיבוד המגבלה, זוגיות ומיניות, מיומנויות חברתיות, קשר עם המשפחה, הכוונה תעסוקתית והכנה לעולם העבודה.
-הדרכה לרכישת מיומנויות לתפקוד עצמאי – התמצאות וניידות, בישול, תחזוקת בית, תקשורת, טיפול עצמי והכנת לשעת חירום.
-ליווי סביב צריכת שירותים בקהילה כגון: מרפאות, קניות, בעלי מקצוע וכו'.
-התנהלות כלכלית וניהול חשבון בנק
-מיצוי זכויות

מעוניינים לקבל פרטים? צרו קשר: